هرچه می خواهد دل تنگت بگو

تالاری برای شرح وقایع روزانه
uraniburg
تشکر کرده: 3 بار

Re: هرچه می خواهد دل تنگت بگو

پست توسط uraniburg » جمعه 15 تیر 1397, 12:30 pm

admin نوشته شده:
پنج شنبه 14 تیر 1397, 11:09 pm
uraniburg نوشته شده:
پنج شنبه 14 تیر 1397, 10:50 pm
admin نوشته شده:
پنج شنبه 14 تیر 1397, 6:43 pm
من قبلا سی شارپ کار میکردم بعد دو سالی هست سمت جاوا و اندروید اومدم. طراحی سایت و همین فروم هم بلدم. الکترونیک دیجیتال و رباتیک هم چند سال کار کردم. طراحی گرافیک هم Adobe Illustrator و Adobe Photoshop خصوصا اولی رو بلدم. توی رباتیک خیلی خوب میشه از هوش مصنوعی استفاده کرد. البته اون رباتی که من ساختم هوش مصنوعی نداشت اما میشد براش ایجاد کرد ولی مربوط به دوره دبیرستان بود سواد کاملشو نداشتم اون موقع
هوش مصنوعی رو من دنبالش نرفتم شاید به خاطر فجایعی هست که میتونه به بار بیاره ولی شاید به خاطر یه سری پروژه هایی برم سمتش
اگه میخوای هوش مصنوعی بلد بشی زبان پایتون کار کن. یاد گرفتنش هم خیلی راحته
چه خوب، الان شغلت همین برنامه نویسیه؟
منم سی رو واسه کار با میکروکنترلر (واسه ربات و...) و آشنایی کلی با ساختار نرم افزار کامپیوتر انتخاب کردم
من هنوز ترم یک کامپیوترم هنوز تا هوش مصنوعی خیلی مونده(از فیزیک انصراف دادم و تو 26 سالگی تازه رفتم از خونه اول شروع کنم :/ )
یه پروژه چند ماه پیش داشتم تموم شد. دنبال یه کار دیگه هستم. درآمد خوبی هم داره برای کسی که حرفه ای کار کنه.
عالیه کار با میکروکنترلر و ساخت ربات خیلی لذت داره. اون زمان دبیرستان من صبح زود بیدار میشم شروع به کار میکردم تا آخر شب. البته روزای تعطیل :grinning:
ایرادی نداری تغییر رشته. منم الان دوست دارم تو دانشگاه روانشناسی بخونم. ولی توی دانشگاه واقعا کامپیوتر یاد نمیدن. یعنی من کامپیوتر رو با رفتن به کلی کلاس تخصصی خارج از دانشگاه یاد گرفتم و حتی همون کلاس های تخصصی هم همه چیزو به آدم یاد نمیدن. کامپیوتر بدیش اینه که خیلی شاخه داره و همون شاخه ها هم باز کلی شاخه دیگه داره. اینه که آدم بعد از یه مدت خسته یا افسرده میشه
آهان خوبه
میدونی یه سوالی هس که همیشه مخمو درگیر میکنه: بهترین برنامه نویسا و مخای کامپیوتر کیان؟ پروفسورایی که تو دانشگاه تدریس میکنن یا اونایی که حتی دانشگاه هم نرفتن و فقط پیگیرش بودن؟ مثلا کاری که بیل گیتس کردو اون استادای دانشگاه نمیتونستن انجام بدن یا اونا کارای مهمتری واسه انجام دادن دارن؟

uraniburg
تشکر کرده: 3 بار

پست توسط uraniburg » جمعه 15 تیر 1397, 12:36 pm

admin نوشته شده:
پنج شنبه 14 تیر 1397, 11:13 pm
uraniburg نوشته شده:
پنج شنبه 14 تیر 1397, 10:54 pm
همین اسمم بد نیس ها بیشتر شلوغ بودن و بحثای داغ جذب میکنه بچه هارو
موضوعات تکنولوژی ام خیلی جذابه ها، نرد زیاد داریم تو ایران که دنبال همچین فرومایی هستن ولی فروم بدرد بخوری من ندیدم
جالب نیست خود فروم درباره علوم انسانی باشه بعد اسمش باشه کانون تکنولوژی. البته میشه یه تالار گذاشت برای موضوعات مرتبط با کامپیوتر. میکنم این کارو
فروم که زیاد هست. برای برنامه نویسی که زیاد سراغ دارم. البته گروه های برنامه نویسی و تکنولوژی بیشتر تو تلگرام هستند.
آره خب اگه یه اسم مرتبط باشه که بهتره، خیلی عالیه
همشون از تب و تاب افتادن و کاربر فعال ندارن به اون صورت، آهان تو تلگرام دنبالش نبودم

نمایه کاربر
admin
Site Admin

پست توسط admin » جمعه 15 تیر 1397, 2:02 pm

uraniburg نوشته شده:
جمعه 15 تیر 1397, 12:30 pm
آهان خوبه
میدونی یه سوالی هس که همیشه مخمو درگیر میکنه: بهترین برنامه نویسا و مخای کامپیوتر کیان؟ پروفسورایی که تو دانشگاه تدریس میکنن یا اونایی که حتی دانشگاه هم نرفتن و فقط پیگیرش بودن؟ مثلا کاری که بیل گیتس کردو اون استادای دانشگاه نمیتونستن انجام بدن یا اونا کارای مهمتری واسه انجام دادن دارن؟
لینوس تروالدس خالق لینوکس میگه: خیلی از برنامه‌نویس‌های خوب، برنامه‌نویسی را فقط به‌ خاطر درآمد آن انجام نمی‌دهند، بلکه به‌ خاطر جذابیت و سرگرمی آن این کار را انجام می‌دهند.
لینوس حرفش خیلی جالبه. ببین دو دسته افراد داریم. یه سری افراد هستند که شخصیت فراری دارن یعنی هر موقع دچار یک مشکلی میشن ازش فرار میکنن یا خودشون یک مشکلی از درون دارن از خودشون فرار میکنن. این افراد اصلا به درد برنامه نویسی نمیخورن و نباید بیان سمتش. بعضی افراد خودشون دنبال یک مشکل میگردن که حلش کنن و فقط دنبال چالش و حل مسئله میگردن و در این موضوع هیجان دارن. این دسته دوم برنامه نویس های خوبی میشن چون برنامه نویسی براشون حالت سرگرمی داره و ازش هم لذت میبرن.
توی کامپیوتر اون خلاقیت و غیر عادی فکر کردن مهمه و همینجاست که نبوغ ایجاد میشه و ایده ها سرازیر میشه ولی دانشگاه این نبوغ رو معمولا از بین میبره. بعدشم اینقدر که تکنولوژی در حال پیشرفت هست دانشگاها اونم تو ایران خیلی دیر خودشون رو به روز میکنن. من یه درسی داشتم تو دانشگاه تقریبا 5 سال پیش اسمش ذخیره و بازیابی اطلاعات بود بعد اینقدر این کتاب قدیمی بود که اولش درباره نوار های VHS قدیمی حرف میزد. در این حد یعنی!!!
در کل به نظر من رشته کامپیوتر تو دانشگاه واقعا جواب نمیده. باید تا میشه کلاسای تخصصی خارج از دانشگاه رو رفت. آموزش های ویدیویی هم خیلی عالی هستن. آموزشهای شرکت lynda یا Pluralsight یا Udemy اینا انواع آموزش ها رو دارن و بهترین متخصصین هر حوزه هم داخلش درس میدن و خودم زیاد دیدم این آموزشا رو.

ارسال پست